Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Rehabilitacja 1

 

Usługi rehabilitacyjne realizowane są na rzecz mieszkańców DPS-u tylko na podstawie skierowania od lekarza rodzinnego bądź specjalisty. 

Rehabilitacja w Naszym Domu prowadzona jest 5 razy w tygodniu. 
Dostosowana jest indywidualnie do potrzeb każdego pensjonariusza.  
Nasz zakład dysponuje sprzętem do fizykoterapii:  
- ultradźwięki 
- magnetronic 
- zabiegi  
- prądami stałymi i zmiennymi 
- lampa sollux 
- hydroterpaii: kąpiel perełkowa, wirowa i masaż podwodny kinezyterapii (rehabilitacja ruchowa).  
Nasza rehabilitacja jest ciągle udoskonalana. Pod uwagę bierzemy potrzeby naszych podopiecznych, ich stan fizyczny, schorzenia.  
Staramy się zmobilizować naszych mieszkańców do większej aktywności fizycznej, która ma tak ważne zadanie utrzymanie lub przywrócenie zdolności samodzielnego funkcjonowania w zakresie podstawowych czynności życia codziennego.  
Na oddziałach prowadzona jest także rehabilitacja indywidualna, przyłóżkowa w pokoju mieszkańca.  
W jej ramach wykonywane są ćwiczenia: bierne, ćwiczenia przeciwzakrzepowe, pionizacja,  zapobieganie przykurczom,  chodzenie z asekuracją.  
Połączenie fizykoterapii i kinezyterapii prowadzi do właściwego i nieinwazyjnego postępowania terapeutycznego. 
Zaniechanie usprawniania leczniczego może w konsekwencji doprowadzić do zubożenia ruchowego, depresji a tym samym wycofania z życia społecznego.  Aktualnie posiadamy : rowery stacjonarne  bieżnia elektryczna  stteper  orbitrek  bieżnia do nauki chodu  pionizatory  rotory elektryczne  UGUL  oraz wiele sprzętów do ćwiczeń manualnych. 

powrót